APK Blog - Virtualization, Services, Datacenter, Infrastructure

ویژگی‌ها  و قابلیت‌های جدید در vRealize Operations 8.1

vRealize Operations 8.1 قابلیت‌های جدید و بهبودیافته‌ای را برای عملیات خود‌ران ارائه می‌دهد تا به مشتریان کمک کند VMware Cloud را چه روی Cloud خصوصی On-Premises و چه روی VMware SDDC در چندین Cloud عمومی مثل VMware Cloud روی AWS بهینه‌سازی کرده، برای آن برنامه‌ریزی کنند و آن را توسعه دهند و درهمین‌حال مانیتورینگ Multi-Cloud را یکپارچه نمایند. این نسخه که از هوش مصنوعی (AI) بهره می‌برد، یک پلتفرم عملیات یکپارچه را فراهم کرده و بهینه‌سازی عملکرد مداوم، مدیریت کارآمد ظرفیت و هزینه‌، برنامه‌ریزی فعال و آینده‌نگرانه، اصلاح (Remediation) هوشمند مبتنی بر برنامه کاربردی و تطبیق‌پذیری یکپارچه‌ای را ارائه می‌دهد.

ویژگی‌های کلیدی vRealize Operations 8.1 شامل موارد زیر هستند:

 • مدیریت Containerها روی vSphere 7.0 به‌همراه بهبود پک مدیریت Container
 • مدیریت VMware Cloud روی AWS به‌صورت Native
 • پشتیبانی از Google Cloud Platform یا به‌اختصار GCP
 • تسهیل استفاده به‌طورکلی
 • یکپارچه‌سازی روی خانواده‌ی محصولات vRealize ازجمله vRealize Automation، vRealize Log Insight و vRealize Network Insight

تمام قابلیت‌های vRealize Operations 8.1 به‌عنوان یک سرویس تحت Cloud در Vmware در vRealize Operations Cloud نیز در دسترس خواهند بود.

در ادامه فهرستی از قابلیت‌های جدیدی که در چهار Tenant از عملیات خود‌ران در دسترس قرار می‌گیرد و همچنین بهبودهای پلتفرم ارائه می‌شود.

شرکت APK دارای مجرب ترین تیم طراحی شبکه و نخستین شرکت دانش محور در اجرای پروژه های انفورماتیکی کشور

 1. بهینه‌سازی مداوم عملکرد
 2. یکپارچه‌سازی بین vRealize Automation Cloud و vRealize Operations Cloud
 3. مدیریت کارآمد ظرفیت و هزینه
  1. قیمت‌گذاری مبتنی بر Rate card برای VMهای مدیریت‌شده‌ی vRealize Automation 8.1
  2. بهبود ارزش‌گذاری Public Cloud  از طریق CloudHealth شامل Perspectives
  3. بهبود ارزیابی انتقال VMware Cloud روی AWS
  4. پشتیبانی برای vVols
 4. اصلاح (Remediation) هوشمند مبتنی بر برنامه کاربردی
  1. پشتیبانی کامل از vSphere 7.0 با Kubernetes
  2. پشتیبانی Native از VMware Cloud روی AWS شامل پشتیبانی NSX-T و داشبوردهای جدید
  3. پشتیبانی از Google Cloud Platform یا به‌اختصار GCP علاوه بر AWS و Azure
  4. یکپارچه‌سازی بین vRealize Operations Cloud و vRealize Log Insight Cloud
  5. عیب‌یابی مبتنی بر شبکه با یکپارچه‌سازی با vRealize Network Insight
  6. یکپارچه‌سازی با Slack
  7. مانیتورینگ سیستم‌عامل فیزیکی (vRealize Operations Cloud)
  8. پک‌های مدیریتی: VxRail جدید و AWS بهبودیافته، SDDC و SNMP
 5. تطبیق‌پذیری یکپارچه‌سازی‌شده
  1. محتوای تازه‌ی پک تطبیق‌پذیری برای DISA و CIS
 6. بهبودهای پلتفرم
  1. سادگی استفاده: تسهیل در ایجاد هشدار، مدیریت داشبورد، Navigation باثبات و صفحات خلاصه‌ی جدید
  2. Voluntary Product Accessibility Testing یا به‌اختصار VPAT در جریان‌های کاری جدید

عملیات خود‌ران برای vSphere 7 با Kubernetes

vRealize Operations 8.1 با قابلیت کشف خودکارِ ساختارهای جدیدِ Supervisor Cluster، Namespaceها، PODها و Tanzu Kubernetes Clusterها، وقتی‌که آن‌ها را با استفاده از Workload Management در vCenter وارد می‌کنید، خواهد توانست vSphere را با Kubernetes کشف کرده و به مانیتور کردن آن کمک کند. این راهکار شامل صفحات خلاصه‌ی جدیدی خواهد بود تا عملکرد، ظرفیت، بهره‌وری و پیکربندی Kubernetes را روی vSphere 7.0 مانیتور کند. پیش‌بینی ظرفیت، Bottleneckهای ظرفیت را برای Podها و کلاسترهای سرپرست نمایش می‌دهد و داشبورد‌ها، گزارش‌ها، نماها و هشدارها از ابتدا برای عملیاتی کردن Workload Platform با قابلیت دید و کنترل کامل در دسترس خواهند بود.

vrealize operation 8.1به‌علاوه اگر توسعه‌دهندگان تصمیم بگیرند یک Kubernetes Stack متفاوت را روی کلاسترهای Host پیاده‌سازی کنند، می‌توان از Container Management Pack برای مانیتور کردن هر Flavor دیگری از Kubernetes استفاده نمود تا قابلیت تصویرسازی توپولوژی کلاستر K8s، مرتبط ساختن زیرساخت مجازی و زیرساخت K8s و همچنین فراهم کردن KPIها، داشبوردها و هشدارها فراهم گردد.

عملیات خودران برای VMware Cloud روی AWS

vRealize Operations 8.1 پشتیبانی Native را برای VMware Cloud روی AWS فراهم می‌کند و همچنین Cloud Account را برای VMware Cloud روی AWS تسهیل کرده و از VMware Cloud Service Portal بهره می‌برد و می‌تواند SDDCهای جدیدی را به‌طور خودکار کشف کرده و آن‌ها را برای مانیتورینگ در چند مرحله‌ی ساده به کار گیرد. برای مدیریت SDDCهای VMware Cloud روی AWS ازجمله vCenter، vSAN، NSX و همچنین فراهم کردن یکپارچه‌سازی کامل با VMware Cloud روی AWS Billing فقط یک حساب کاربری وجود خواهد داشت.

نسخه‌ی جدید vRealize Operations دارای تعدادی داشبورد جدید برای VMware Cloud روی AWS خواهد بود. می‌توان از داشبوردهای جدید برای موارد زیر استفاده کرد:

 • ردیابی میزان استفاده و عملکرد ماشین‌های مجازی مدیریتی شامل NSX Edgeها، Controller و vCenter Server.
 • مانیتور کردن منابع کلیدی شامل CPU، حافظه، دیسک و شبکه برای زیرساخت و بارهای کاری.
 • ردیابی Trendهای ظرفیت و پیش‌بینی‌های حاصل برای معیارهای Time Remaining، Capacity Remaining و Virtual Machines Remaining.
 • پیدا کردن VMهای قربانی و مهاجم (Villain) بر اساس Trendهای میزان استفاده‌ی کنونی و Historical با عملکردهای قدرتمند دگرگونی داده‌.

این نسخه همچنین پشتیبانی کاملی را از NSX-T ارائه می‌کند.

به‌علاوه این نسخه یکپارچه‌سازی کاملی از هزینه‌های VMware Cloud روی AWS را در vRealize Operations با استفاده از Bill از VMware Cloud Service Portal فراهم می‌کند؛ همچنین قابلیت ردیابی هزینه‌های Outstanding و Year to Date را به‌علاوه‌ی قابلیت بررسی جزئیات هزینه‌ها نسبت به اشتراک، به‌صورت On-Demand و نسبت به تاریخچه‌ی خرید، فراهم می‌نماید.

 ارزیابی انتقال VMware Cloud روی AWS نیز بروزرسانی می‌گردد تا از این یکپارچه‌سازی Native بهره ببرد و تجزیه‌و‌تحلیل قابل‌فهم از سناریوی Save را ارائه می‌دهد تا بتوان با قابلیت ذخیره‌ی چندین سناریو، شامل Reserved CPU، Reserved Memory، Fault Tolerance، Raid Level و Discounts (تخفیف‌ها) اشتراک‌ها را با جزئیات بیشتری از قبل تحلیل نمود.

مانیتورینگ Multicloud یکپارچه

vRealize Operations 8.1 با اضافه کردن پشتیبانی از Google Cloud Platform، بروزرسانی پشتیبانی AWS و بهبود پک Cloud Health Management مانیتورینگ Multicloud را بهبود می‌بخشد.

vRealize Operations 8.1 مانیتورنگ را برای خدمات GCP زیر نیز فراهم می‌نماید:

 • Compute Engine Instance
 • Storage Bucket
 • Cloud VPN
 • Big Query
 • Kubernetes Engine

AWS Management Pack بروزرسانی خواهد شد تا از Objectهای جدید AWS ازجمله موارد زیر پشتیبانی کند:

 • EFS
 • Elastic Beanstalk
 • Direct Connect Gateway
 • Target Group
 • Transit Gateway
 • Internet Gateway
 • Elastic Network Interface (ENI)
 • EKS Cluster

به‌علاوه، CloudHealth Management Pack بهبود خواهد یافت تا شامل قابلیت وارد کردن «دیدگاه‌ها» و اطلاعات مربوط به هزینه‌های GCP در vRealize Operations 8.1 شود و وقتی‌که معیارها و داده‌ها وارد vRealize Operations گردد، می‌توان هر تعدادی از داشبوردهای سفارشی را ایجاد کرد و هزینه‌های Cloud خصوصی، عمومی و Hybrid را با هم ترکیب نمود.

مقاله های مرتبط:

اشتراک ایمیل